Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Yünlü Kıyafet Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yün giysi kullanmak dikkat ister. Yün giysilerinizi tekrar giymeden önce aradan 24 saat geçmiş olmasına özen gösterin. Yünlü giysilerin özel olarak şekil verilmiş yada pedli askılara asılması, kırışıklıkların kendini bırakmasına ve giysinin normal formuna geri dönmesini sağlayacaktır.

Giysilerin ceplerini boşaltarak, fermuarını kapatarak ve düğmelerini ilikleyerek asmanız fayda sağlayacaktır. Yüzeydeki tüylenmenin önüne geçmek içinse yünlüleri fırçalamak önemlidir. Yünlü giysileri kullandıktan sonra buharlı banyo ortamında asarak yenilenme sağlayabilirsiniz. Yünlüleri ütülerken her zaman mutlaka buhar kullanın.

Ütüyü yün ayarına getirerek ütülemeyi ihmal etmeyin. Yünlüler asla tamamen kuruduktan sonra ütülenmemelidir. Ütüleme esnasında dikkat edilecek bir husus da giysilerin tersinden ütülenerek parlamanın önüne geçilmesidir. Ayrıca ütü bezi kullanmak da fayda sağlayacaktır.

Yünlüleri kolay ütülemenin en iyi yolu ütüyü ileri geri hareket ettirmek yerine kaldırıp indirerek hafifçe bastırma hareketleri uygulamaktır. Böylece daha etkili bir ütülenme elde edilecektir.

yunlu-kiyafetler-nasil-kullanilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir