Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Uzun Dönem Askerlik Kısalacak Askerlik 12 Aya Düşecek Haberi 2013

Silah altında bulunan tüm askerlerin gözü kulağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına çevrildi. Başbakan yaptığı açıklamada uzun dönem askerliğin kısalmasına ilişkin olarak yoğun bir çalışma içinde olduklarını ve halihazırda 15 ay olan uzun dönem askerliğin 12 aya düşeceğini açıkladı. Bu açıklama gerek silah altında bulunan gerekse yeni askere gidecek olan askerlerin bu yöndeki umutlarını yeşertti. Askerliğin kısalacağı sinyalini veren Başbakan kendisine yöneltilen soruya şu şekilde cevap verdi;

“Askerliğin kısaltılması noktasındaki konuda biz, Milli Savunma Bakanlığımızla ve Genelkurmay Başkanlığımızla mutabıkız. Orada süre düşecektir. Öyle zannediyorum ki 12 ay. Kısa dönem aynen kalacak. 12 ayda olay donacak böyle bir durum var. O konuyla ilgili bir ön hazırlık zaten var. Bedelli askerlik konusunda daha önce aldığımız karar neyse odur. Bedellinin şartlarını açıkladık” cevabını verdi. Bu cevap askerliğin kısalması umudunu taşıyan pek çok kişiyi heyecanlandırmaya yetti. Kısa dönem askerliğin ise aynı şekilde kalacağını belirten Başbakan bedelli askerlik konusunda da önceki kararlarının geçerli olduğunu sözlerine ekledi. İlerleyen haftalarda uzun dönem askerliğin kısalması konusunda daha net bilgilerin kamuoyuna yansıyacağı aşikar.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın uzun dönem askerliğin düşürüleceği yönündeki açıklamasını sayfamızdan izleyebilir yorum ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir