Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Ünlü Sanatçı Murat Boz Hakkında Merak Edilenler

Murat Boz, Türkiyenin en çok sevilen ve dinlenilen sanatçılar listesinin ilk sıralarında yer almayı başarmış oldukça başarılı bir müzik insanı. Ayrıca ünlü sanatçı yakışıklılığı ile de büyük küçük tüm kızların gönüllerine taht kurmayı başarmış durumda. Murat Boz’un biyografisini merak edenler için işte yanıt.
Ünlü sanatçı 7 Mart 1980 Ereğli (Zonguldak)  doğumlu. İlk ve Orta öğrenimini de yine Zonguldak ilinde tamamlayan ünlü sanatçı 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazanarak İstanbul’a geldi. Sanatçı o yıllarda bile pek çok ünlü konserde vokal yaptı. Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen liseler arası müzik yarışması erkek solist dalında 1998 yılında Türkiye Birincisi oldu.
1999 yılında Bilgi Üniversitesi Jazz Vokal bölümünü burslu olarak kazanmasının arkasından 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı temel Bilimler Bölümünde öğrenimine devam eden ünlü sanatçı bir dönem de Tarkan’ın vokalistliğini yaptı.  Ünlü sanatçı Murat Boz,  “Aşkı Bulamam Ben” isimli parçası ile 2006 yılında Türk Pop Müzik dünyasına hızlı bir giriş yaparak geniş bir takipçi kitlesine ulaşmayı başardı.
Ünlü pop sanatçısı Murat Boz  Shakira, Tarkan, Nilifer, Nazan Öncel, Demet Sağıroğlu, Hande Yener, Nil Karaibrahimgil, Emel Müftüoğlu, Burcu Güneş, Grup Hepsi, Zeynep Dizdar ve Zeynep Mansur gibi pek çok ünlü ismin  albüm ve sahne performanslarında yer aldı. Ayrıca İstikbal, Kola Turka ve McDonalds’ın reklam müziklerinde seslendirme yapan ünlü sanatçı yakınlarda fanta reklamında bizzat oynayarak özellikle bayan hayranlarının bir kez daha kendisine hayran bırakmayı başardı. 2011 yılında çıkardığı “aşklarım büyük benden” isimli albümü ile de büyük bir çıkış yakalamayı başaran Ünlü sanatçı Murat Boz en çok  yüzmeyi, şarkı söylemeyi ve hayvanları seviyor.
Ünlü sanatçı Murat Boz’un en güzel pozlarından ve fotoğraflarından kareleri sayfamızdan  izleyebilir yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
Bu yazı için Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir