Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Taze Boya Kokusu Nasıl Giderilir Ne Yapmak Gerekir

Yeni boyanan evlerde en büyük sıkıntılardan birisi de taze boya kokusudur. Pek çok insan yeni boyanan yaşam alanlarındaki boya kokusundan rahatsız olur. Bu durum zaman zaman sağlık açısından da sizi zorlayabilir. Boya kokusunun neden olduğu rahatsızlıkların başında kuşkusuz baş ağrısı gelmektedir.

Yeni boya yapılan yaşam alanlarında boya kokusunun giderilmesinde bazı uygulamalar faydalı olabilir. Öncelikle uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem bulunmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi boya yapılmadan önce diğeri de boya yapıldıktan sonra uygulanmaktadır.

Boya yapılmadan önce boyaya litre başına iki çorba kaşığı vanilya eklenerek boya karıştırılır. Vanilya kokusu taze boya kokusunu bastıracak ve evinize ferah bir hava katacaktır. Bu durumda boya kokusu minimize edilerek rahatsızlık duyulmayacak bir koku seviyesine çekilecektir.

taze-boya-kokusu-giderme

Boya yapıldıktan sonra uygulanacak olan diğer yöntem ise şu şekilde uygulanır. İçerisinde soğuk su dolu olan bir kap içerisine kesilmiş bir adet soğan atılır ve oda içerisine yerleştirilir arkasından odanın kapı ve pencereleri sıkıca kapatılır. Bir kap içerisine koyulmuş ekmek içi de aynı şekilde odaya yerleştirilebilir. Bu uygulama sonrasında havanın değiştiğini farkedeceksiniz.

Bu yöntemlerden sonra camların açılarak evin havalandırılması ve boya kokusunun evden dışarıya atılması ile birlikte boya kokusu büyük oranda hissedilmeyecek seviyeye gelecektir.Kolay gelsin…

Bu yazı için Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir