Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Kot ve Blucinlerin Renklerinin Solması Nasıl Engellenir

Özellikle koyu renkli blucin ve kot kıyafetlerde renk solması hemen herkesin korkulu rüyası. Özellikle düşük bütçe sebebiyle daha makul fiyatlı ürünleri tercih eden kişilerin daha sık yaşadığı bir sorundur kotta renk solması. Severek ve beğenerek aynı zamanda zorlukla seçerek aldığınız kot kıyafetinizin daha ilk yıkamada solması genel olarak hayal kırıklığı ve moral bozukluğu yaratır. Böyle bir durumda verilen paraya mı yoksa ürünü alırken harcanan zamana mı yanmaya karar vermek de güçtür 🙂

Bu gibi bir durumla bir kez olsun karşılaşan bir kişi özellikle kottan imal edilmiş kıyafetler alırken sık eleyip ince dokur. Hatta zaman zaman daha kaliteli olsun diye etek dolusu paralar harcandığı da olur. Bu yöndeki olumlu intibası nedeniyle tercih edilen kot markaların da fiyatları alır başını gider.

Siz de anlattığımız sıkıntılardan muzdarip iseniz ve koyu renkli kot ürünlerden mecburen uzak duruyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ediyoruz. Öncelikle Kot ve Blucinlerinizin renklerinin solmasını büyük ölçüde engellemek sizin elinizde. Yapmanız gereken şey ise oldukça basit.

Yeni aldığınız ürünü içine bol miktarda tuz atılmış soğuk su dolu bir kap içerisinde yaklaşık 12 saat kadar bekletin. Bu işlem kotun üzerinde bulunan renk pigmentlerinin kumaş içerisine iyice sinmesini ve renkle kumaşın iyice bütünleşmesini sağlar.

Bu işlem sonrasında ürünü yıkayabilirsiniz. Kot ürünleri yıkarken de  ürünü ters çevirmek, düşük sıcaklıklarda yıkamak gibi alacağınız basit önlemlerle birlikte ürün renginin belli bir sabitlikte kaldığına ve kotun renginin artık solmadığına gözlerinizle şahitlik edeceksiniz.

Bu anlattığımız basit yöntem ilk bakışta size hikaye gibi gelebilir. Ancak olmaz dememenizi, bu yöntemi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Zira kaybedecek çok birşey yok. Tek kaybınız belki bir kg tuz olacaktır. Bu işlem sayesinde koyu renkli kot kıyafetlerinizin renk atması sorunu sizin için artık korkulu rüya olmaktan çıkacaktır.

kot-blucin-renk-solmasi

Bu yazı için Arama Terimleri:

One Response to Kot ve Blucinlerin Renklerinin Solması Nasıl Engellenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir