Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

nasıl çıkarılır

Kumaşlardaki İnatçı Kan Lekeleri Nasıl Temizlenmeli

Kan lekeleri hayatın her anında karşınıza çıkabilir. Halı ve kilimlerde, kıyafetlerde, otomobilinizde kısacası her yerde. Kan lekeleri özellikle açık renkli kumaştan oluşan eşyalarda veya kıyafetlerde daha inatçı bir hal almakta.

Özellikle kan lekelerinin çıkarılması için kullanılan yanlış yöntemler nedeniyle lekeleri ölümsüzleştirmek de zaman zaman karşılaşılan durumlar arasında. Siz de karşılaşma ihtimaliniz bulunan kan lekelerine karşı yazımızda belirtilen hususlara dikkat etmeniz halinde lekeleri kolayca alt edebilirsiniz. Gelelim leke çıkarma yöntemlerine.

Kan… Yazının tümünü oku

Kumaş Üzerine Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir

Sakızlar zaman zaman olmaması gereken yerlerde karşımıza çıkmakta. Yolda yürürken ayağınızın altına yapışan bir sakız pek sorun olmayabilir ancak koltuk üzerine bırakılmış bir sakız kıyafetinize yapıştığında veyahut koltuğunuza yapıştığında can sıkıcı olabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda yapacağınız müdahale sayesinde sakızı kolayca çıkarabilir yahut yanlış müdahale ile sakızın kumaşa iyice işlemesine ve inatçı bir lekeye dönüşmesine neden olabilirsiniz. İşte böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda uygulayabileceğiniz pratik bilgiler;

Öncelikle sakızın… Yazının tümünü oku

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır Duvardaki Lekeler Nasıl Giderilir

Evlerde temizliği en zor olan ve en can sıkıcı işler ara­sında yer alan bölüm şüphesiz duvar temizliğidir. Özellikle bu işlerde püf noktalarını bilmiyorsanız işiniz daha da zor demektir. Ancak yazımızı okuduğunuzda bu durumu tersine çevirebilirsiniz. İşte size duvar temizliğinin püf noktaları.

Duvar temizliği öncesinde duvarları temizlenecek odanın ortasına kaynar su dolu bir kap bırakarak kapı ve pencerelerini iyice kapatın. Kaynar sudan meydana gelecek olan buhar du­varların nemlenmesine sebep olarak duvarlardaki… Yazının tümünü oku