Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

kış ayları

Kış Aylarında Araç Camlarındaki Buzlar Nasıl Temizlenir?

Kış aylarında tüm sürücülerin korkulu rüyası sabah aracının başına gittiğinde bütün camların özellikle de ön camın üzerinde bulunan buz tabakasıdır.

Aracını kapalı garajda muhafaza edenler haricinde hemen hemen tüm sürücülerin karşılaştığı bir durumdur. Arka camdaki buz katmanı rezistans sayesinde kısa sürede çözülse de ön camda bulunan buz tabakasının kendi kendine çözülmesi oldukça uzun bir süre almaktadır.

Tabi ki bazı sürücüler aracın ön camına karton, gazete veya örtü benzeri şeyler kapatarak… Yazının tümünü oku

Kış Aylarında Vücut Direncini Artırmanın Yolları Nelerdir?

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde çoğunlukla nezle, grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı vücut direncimiz zayıflamaktadır. Özellikle kapalı ve iyi havalandırılmayan ortamlarda bulunmakla birlikte sağlıksız beslenme, vücuda yeterli vitaminin alınmaması gibi faktörler bir araya geldiğinde hastalıklar kaçınılmaz son olmaktadır.

Vücut direncini artırmanın en önemli faktörü sağlıklı ve yeterli beslenmedir. Bu nedenle öncelikle beslenmemize dikkat etmemiz gerekmektedir. Mevsimine uygun ve organik gıdalar kullanmakta şüphesiz çok önemlidir. Bunların yanı sıra ise… Yazının tümünü oku