Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesabı Nasıl Korunur Hesap Çalınması Nasıl Engellenir

Facebook çağın en büyük sosyal etkileşim ağı. Küçüğünden büyüğüne, yaşlısından gencine hemen herkesin bir facebook hesabı mevcut. Durum böyle olunca da, sanal ortamda sanal dolandırıcıların yoğun bir şekilde bulunması kaçınılmaz. Dolandırıcıların iş yapabilmesi için öncelikle kişisel facebook hesaplarını ele geçirmeleri gerekmekte.

Ele geçirilen hesap sahiplerinin tanıdıklarından para, kontör ve buna benzer maddi değerde isteklerde bulunmaktalar. Bu nedenle kişisel facebook hesaplarının güvenliğinin sağlanması kişiler açısından olukça önemli. Facebook hesaplarının çalınması aslında sanıldığı kadar kolay değil. Ancak kişilerin dikkatsizlikleri, seçilen şifrelerin basit ve tahmin edilebilir olması, başka hesaplar için de aynı şifrelerin kullanılması  hesapların çalınmasını kolaylaştıran başlıca unsurlar. Şimdi gelelim facebook hesabımı nasıl korurum sorusunun cevabına,

Öncelikle facebookta tanımadığınız kişilerin gönderilerini kabul etmemek hesabınızı önemli ölçüde koruyacaktır. Facebook hesabınızın bağlı bulunduğu mail adresinizin şifresi ile facebook hesabınızın şifreleri kesinlikle farklı şifreler olmalıdır. Çalınan hesapların geri alınabilmesi için facebook tarafından gönderilecek link, hesabın bağlı bulunduğu mail adresine gönderilmekte.

İki şifre aynı olduğunda hesabı ele geçiren kişiler bağlı bulunan e posta adresini de değiştirmektedirler. Bir diğer husus ta kolay erişim için cep telefonu numaranızın facebook sistemine kaydedilmesidir. Bu sayede hesabınızı geri almak için sms yolunu kullanabilirsiniz. Bunlardan başka facebook hesap ayarları kısmındaki güvenlik ayarlarını aktif etmeniz hesabınızı korumaya yardımcı olacaktır.

Bu yazı için Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir