Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

En Ucuz Huawei Mate 20 Pro ve Özellikleri

Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulan Huawei Mate 20 Pro pek çok insan tarafından merak edilen bir cihaz. Mate 20 Pro’nun en öne çıkan özellikleri arasında üç arka kameraya sahip olması, ekrana gömülü parmak izi okuyucusu, ekran gövde oranı, başka cihazlara şarj verebilmesi, ve uzun ömürlü pil kapasitesi sayılabilir. Bunların dışında mate 20 pro nun tasarımı da bir hayli modern. Özellikle mate 20 pronun hiper optik cilası ise cihazda farklı bir tutuş hissi uyandırıyor.

HUAWEI MATE 20 PRO

Peki Huawei Mate 20 Pro’nun teknik özellikleri neler hemen bir göz atalım. Öncelikle Mate 20 Pro’nun boyutları 157.8 x 72.3 x 8.6 mm.
6,39 inçlik  ekranı bulunan mate 20 pro ekran gövde oranı bakımından da muhteşem. Mate 20 pro 128 GB dahili hafızaya sahip, ayrıca 256 GB’a kadar artırılabilir hafıza desteği sunuyor. 6 GB ram bellek sunan Mate 20 pro’nun renk seçenekleri arasında alacakaranlık, gece mavisi ve siyah renkleri mevcut.  Ürünün ön plana çıkan özellikleri arasında cihazın arkasında yer alan üç kamera yer alıyor. 40 MP + 20 MP + 8 MP lik üç kamera muhteşem açılarda fotoğraf çekebilmenize imkan tanırken, gece fotoğrafları için de oldukça başarılı fotoğraflar ortaya koyuyor. 

Mate 20 Pro gücünü 2,6 GHz Dual Core + 1,92 GHz Dual Core + 1,8 Quad GHz Quad Core üç farklı işlemciden alıyor. Akıllı cihazların en fazla darboğaz yaşadığı batarya kısmında ise Mate 20 pro 4.200mAh pil kapasitesi ile uzun bir kullanım süresi vadediyor. Telefonun dikkat çeken yeni teknolojiler arasında da sayılabilecek bir özelliği ise gerek duyulduğunda kendisinin yedek bir şarj ünitesi gibi kullanılabilmesi. Bu durumda cihazın ayrıca kablosuz şarj yeteneğinin bulunduğunu söylemeye zaten gerek kalmadı.

Cihazda standart kulaklık girişi bulunmuyor, onun yerine C type kulaklık tipi kullanılmış. Mate 20 proda artık pek çok farklı markanın birden fazla modelinde görmeye alıştığımız çentikli ekran tercih edilmiş.  Çentikli tasarımdan hoşlanmayanlar elbette unutulmamış. Çentikli tasarım kullanmak istemeyenler için cihazın ayarlar kısmından çentik saklanabiliyor. 

Kısaca Huawei mate 20 Pro gelişmiş tonlarca özelliği sayesinde müthiş bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kamera alanında çığır açacak yeniliklere sahip. Ekran altına gömülü parmak okuyucu noktasında teknolojinin henüz çok yeni olması sebebiyle çeşitli çekincelerimiz mevcut, ancak bu durum diğer özellikleri nazara alındığında göz ardı edilebilir diye düşünüyoruz. Huawei mate 20 pro en ucuz ereyon.com’da havale indirimi ile birlikte 7.177,03 TL. Farklı satış sitelerinde de cihazın farklı satış fiyatları mevcut. Elbette kupon kovalayanlar Huawei Mate 20 proyu farklı platformlardan daha ucuza alabilme imkanı bulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir