Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır Duvardaki Lekeler Nasıl Giderilir

Evlerde temizliği en zor olan ve en can sıkıcı işler ara­sında yer alan bölüm şüphesiz duvar temizliğidir. Özellikle bu işlerde püf noktalarını bilmiyorsanız işiniz daha da zor demektir. Ancak yazımızı okuduğunuzda bu durumu tersine çevirebilirsiniz. İşte size duvar temizliğinin püf noktaları.

Duvar temizliği öncesinde duvarları temizlenecek odanın ortasına kaynar su dolu bir kap bırakarak kapı ve pencerelerini iyice kapatın. Kaynar sudan meydana gelecek olan buhar du­varların nemlenmesine sebep olarak duvarlardaki kirlerin yumuşamasını sağlayacaktır. Sonrasında yapacağınız temizlik işi oldukça kolaylaşacak. Mutfak duvarlarının te­mizliği için kullanacağınız sabunlu suya bolca tuz ilave etmeniz durumunda duvarlarınızdaki yağ ve is lekeleri  kolaylıkla çıkacaktır.

Boyalı duvarlarınızı, iyi­ce yıkayıp kuruttuktan son­ra nişastalı suya batırdığınız süngerle silmeniz durumunda ise bir sonraki temizlik işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Duvardaki lekelenmenin en büyük sebebi parmak izleridir.

Duvarların boyasına zarar vermeden bu çirkin parmak izi lekelerinden anında kurtulabilirsiniz. Parmak izlerini kesilmiş patates parçasıyla ovuşturduktan sonra parafine batırılmış bir bez yardımıyla sildiğinizde parmak izlerinin kolaylıkla çıktığını gözlerinizle göreceksiniz. Kolay gelsin…

duvar-temizligi-nasil-yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir