Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Cemal Ahmet Kaşıkçı Kimdir? Kaşıkçı Gerçekten Öldürülmüş Olabilir mi?

Son haftanın en çok konuşulan haberlerinin ilk sırasında yer alan Kaşıkçı’nın Suudi Konsolosluğundan kaybolması hala gizemini koruyor. Evlilik işlemlerine ilişkin evraklarla ilgili olarak Suudi  Arabistan İstanbul Başkonsolosluk binasına giren ve kendisinden bir daha haber alınamayan Kaşıkçı’nın öldürülmüş olma ihtimaline pek çok kesim tarafından kesin gözüyle bakılıyor. Cemal Ahmed Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne dair resmi makamlardan aradan geçen süreye rağmen hala bir teyit alınamasa da mevcut tabloda yer alan deliller ve yaşananlar Kaşıkçı’nın olası vahşi bir cinayete kurban gitmiş olma ihtimalini oldukça güçlendiriyor.

Suudi Arabistan kanadı her ne kadar konuyu yalanlasa da konsoloslukta henüz arama dahi yapılamadı. Cemal Ahmed Kaşıkçı’nın öldürüldüğü ihtimalini oldukça kuvvetlendiren deliller de mevcut. Zira Kaşıkçı’nın öldürüldüğü gün rastgele yaşanma olasılığı bulunmayan pek çok yaşanması güç ve tesadüfi olaylar zinciri gelişti.

Cemal Ahmet Kaşıkçı

Bunlardan ilki Cemal Ahmet Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra yaşadığına ilişkin veya başka şekilde görüntüsüne rastlanamaması. Olayın yaşandığı gün konsolosluk kameralarının çalışmaması da cinayet ihtimalini akıllara getiriyor. 
O gün içinde hava yolu ile yine başkonsolosluk binasına çantalarla giriş çıkış yapan Suudi yetkililer için de başkaca bir mantıklı açıklama akıllara gelmiyor. Küçük bir ihtimal de olsa Kaşıkçı’nın kaçırılmış olma olasılığı elbette olabilir. Ancak mevcut durumda olaya ilişkin uzmanlar Kaşıkçı’nın cinayete kurban gitme olasılığını daha kuvvetli bir ihtimal olarak değerlendiriyorlar. Olay aydınlatılana kadar mutlaka daha pek çok şey yazılıp çizilecektir. 

Cemal Ahmet  Kaşıkçı kimdir kısaca değinelim. Cemal Ahmed Kaşıkçı, Suudi  bir gazetecidir. Köşe yazarlığı yapmıştır.  El_Arab News Channel’in genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. Çeşitli sebeplerle 18 Eylül 2017 tarihinde Suudi Arabistan’dan kaçan Cemal Kaşıkçı ülkesini ve bazı Suudi yöneticileri eleştirmesi ile sürekli dikkatleri çekmiştir. Hatice Cengiz ile nişanlı olan Cemal Kaşıkçı, evlilik evrakları için İstanbul Başkonsolosluğuna girmiş ve bir daha çıkamamıştı.

Cemal Ahmet Kaşıkçı’nın Ülkesini ve yöneticileri sürekli eleştirmesi ve ülkesinden daha önce kaçmış olması da cinayete kurban gitme ihtimalini kuvvetlendiriyor. Suudi makamlar tarafından yapılan açıklamalar da nişanlısı Hatice Cengiz’i tatmin etmedi. Bu yönde açıklamaları bulunan Hatice Cengiz’de olayın bir an önce aydınlatılması için çağrıda bulunuyor. Zaman içerisinde Cemal Ahmet Kaşıkçı’nın durumu mutlaka ortaya çıkacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir