Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Temizlik Bilgileri

Banyo ve Mutfak Temizliğinde Kullanılacak Yöntemler Nelerdir?

Zamanın değerinin gittikçe arttığı günümüzde pratik yöntemler hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor ve kendimize zaman ayırmamıza imkan tanıyor. Aynı zamanda da tasarruf etmemizi sağlıyor. Özellikle bayanların günlük yaşantıdaki zamanlarının büyük bir kısmı ise temizlikle geçiyor. Şüphesiz temizliğin en zorlu ve en çok zaman harcanan kısmı ise banyo ve mutfak kısmında geçiyor. Banyo-mutfak temizliğinde işimizi kolaylaştıracak pratik  yöntemlerden bazılarını sizler için araştırdık.

Banyo ve mutfaklarımızda bulunan musluklarımızı ve benzeri metal malzemeleri… Yazının tümünü oku

Giysideki ve Halı Üzerindeki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

Kahve, insanlar tarafından keyif amaçlı tüketilen ve sevilen bir üründür. Kahvenin içmesi zevkli olsa da bazı durumlar bu zevkin yarım kalmasına neden olabilir. Örneğin halının üzerine dökülecek kahve, bırakacağı leke nedeniyle sizi oldukça üzebilir. Her leke uygun müdahale ile çıkarılabilmektedir. Önemli olan hamlenin doğru ve zamanında yapılmasıdır.

Yanlış yapılan müdahaleler lekelerin kalıcı olmasına neden olabilir. Bu ise istenmeyen bir durumdur. Leke çıkarma konusunda emin olamıyorsanız ve lekenin bulunduğu eşyanız vazgeçemeyeceğiniz… Yazının tümünü oku

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır

Deodorant lekeleri zaman zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Yanlış müdahaleler neticesinde, özellikle narin kıyafetlerinizde oluşan deodorant lekeleri sizi asla yalnız bırakmayabilir. Bu gibi  nahoş durumlarla karşılaşmamak, deodorant lekelerine elbisenizde yer açmamak için temizlikte dikkat etmeniz gereken birkaç hususu sizinle bu yazımızda paylaşacağız.

Kıyafetlerinizde çirkin bir görüntü oluşturan deodorant lekesini elbiselerinizden uzaklaştırmanızın ilk adımında lekeyi nemlendirmek gerekmekte. Nemlendirilmiş leke daha sonra deterjanla nazikçe ovalandıktan sonra eğer kumaş tipi de… Yazının tümünü oku

Ayakkabılardaki Lekeler Nasıl Giderilir Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılmalı

Ayaklarımız tüm vücudumuzun yükünü çekmesi sebebiyle vücudumuzun en çok yorulan organlarından biridir. Bu nedenle ayaklarımızın, dolayısıyla da vücudumuzun rahat etmesi için ayakkabı seçiminin dikkatli yapılması önemlidir. Ayakkabı seçiminden sonra ise ayakkabıların uzun ömürlü ve yapısının bozulmadan kullanılabilmesi için bakımlarının ve temizliğinin titizlikle yapılması şarttır.

Ayakkabılardaki su lekelerinin kaybolması için leke tutmaması için boyanmadan önce vazelin sürülmelidir. Vazelin ayakkabı üzerinde oluşturacağı katman sayesinde boyama işlemi sebebiyle ayakkabıya koruma sağlayacaktır.

Ayakkabılarınızda küf… Yazının tümünü oku