Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Eğitim Köşesi

2019 15 Tatil (Sömestr) Ne Zaman Başlıyor Başlangıç ve Bitiş Tarihleri

Yeni yılın yaklaşmasıyla beraber ülkemizdeki öğrenciler ve velileri 2019 yılı sömestr tatili ne zaman başlıyor diye şimdiden sormaya başladı. Aradan geçen zamanda yorulan öğrenciler için bir ihtiyaç olan 15 tatilin başlangıç ve bitiş tarihleri de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Haziran Ayında yayınlanan Genelge ile belirlenmişti.

Peki bu sene 15 Tatil Ne Zaman Başlıyor?
Milli Eğitim Bakanlığının Haziran ayında yayınlamış olduğu Genelgeye göre bu sene 17 Eylül 2018 tarihinde 2018-2019 eğitim… Yazının tümünü oku

2018 ÖSYM KPSS DHBT Sınav Giriş Belgesi Alma ve Sınav Yeri Öğrenme

Din Hizmetleri Alan bilgisi sınavına girmek için gün sayanların her geçen gün heyecanları artıyor. 2018 yılı KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavına girecekler için bina ve salon belirleme işlemleri sonuçlandırıldı. 09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS DHBT sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerini almaya 30 Kasım 2018 tarihinden itibaren başladılar.

09 Aralık 2018 Pazar günü yapılacak olan DHBT sınavı giriş belgesi alma işlemleri için adayların TC kimlik numaraları ve… Yazının tümünü oku

13.04.2013 Tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı

Bildiğiniz gibi 13/04/2013 tarihinde yapılan Motorlu taşıtlar sürücü adayları sınavı soruları ve cevap anahtarları yakın zamanda yayınlandı. Siz de 13/04/2013 tarihinde ehliyet sınavına girdiyseniz ve hala ehliyet sınavınızın sonucunu öğrenmediyseniz buraya tıklayarak sınav sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz.

Ayrıca ehliyet almak için kursa gidiyor ve sınavlara hazırlanıyorsanız 13/04/2013 tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavında çıkmış olan soruları ve cevap Anahtarlarını yine aşağıdaki bağlantıları takip ederek anında indirebilirsiniz.

ehliyet-sinavi-sorulari

A1-A2 Sınıfı Soruları ve… Yazının tümünü oku

ÖSYM’den Adaylara Kolaylık Sağlayacak Bir Yenilik Geliyor

ÖSYM tarafından sınava girecek adayların işlerinin kolaylaştırılması için yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak ÖSYM tarafından 08 Mart 2013 tarihinde yayınlanan duyuruya göre adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilecektir.

osym-kredi-karti-ile-sinav-bedeli-yatirma

Hayata geçirilecek uygulamaya göre sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartlarını kullanarak ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeme imkanına kavuşacaklar. Yine duyuruda ödeme sisteminin tüm güvenlik önlemlerinin alınarak uygulamaya koyulduğu… Yazının tümünü oku

2013 Yılı İlkbahar Dönemi ALES Sınav Başvuru Tarihleri

ALES sınavları özellikle kariyer yapmak, öğrenimini bir üst seviyeye taşımak isteyenler için olmazsa olmazlar arasındadır. Ciddi bir hazırlık  isteyen sınav için adaylar geçirdikleri hazırlık dönemi ve ALES sınavı sonrasında hayatlarına farklı bir yön vermek için çeşitli tercihler yapmaktadırlar. ALES sınavı her sene bahar ve güz dönemi olmak üzere iki kez düzenlenmektedir. Ales sınavı başvuru ücreti, internet bankacılığı aracılığıyla internet üzerinden yatırılabilmektedir.
2013 yılı Bahar dönemi ALES sınavı başvuru tarih… Yazının tümünü oku

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir Ne İşe Yarar

E Okul Veli Bilgilendirme sistemi test yayınına başlamış durumda.  E Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen çok faydalı resmi bir uygulamadır. Bu sistem sayesinde öğrenci velileri çocuklarına ilişkin ders notları sorgulama, devamsızlık bilgisi sorgulama vs. gibi tüm işlemleri okula gitmeden internet üzerinden takip edebilmekte.

Sistemi kullanmak için tek yapılması gereken öğrenciye ait okul numarasının ve TC kimlik numarasının bilinmesi. Karşınıza gelecek giriş bölümüne güvenlik doğrulama kodu, öğrenci TC… Yazının tümünü oku

Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Numarası Öğrenme İşlemleri

Günümüzde açık öğretim lisesi pek çok kişiye hizmet veren okullar konumunda. Açık öğretim olması nedeniyle bazı öğrenciler öğrenci işleri ile ilgili olarak ne yapmaları gerektiği, kiminle iletişim kurmaları gerektiği ve diğer idari işlemler konusunda zaman zaman kafa karışıklığı yaşayabilmekte. Açık öğretim lisesi öğrenci numarası öğrenme de bu soruların başında gelmekte.

Açıköğretim lisesi öğrenci numaranızı unutmanız durumunda en yakın Halk Eğitim Merkezi İdari İşler Birimine (Öğrenci İşleri Birimi) giderek öğrenci belgesinin… Yazının tümünü oku