Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Ameliyatsız Doğal Yollarla Burun Küçültülebilir mi

Burun, insan vücudunda yüz hatlarını ve görünümünü etkileyen en belirgin organdır. Burun yapısı insanların hemen hepsinde farklıdır. Gerek doğuştan,  gerekse sonradan ortaya çıkan etkenlerden dolayı burunda oluşan şekil değişikleri psikolojik bir problem haline gelebilir. Küçük ve kibar bir burun hemen her insanın arzu ettiği burun tipidir. Burun yapısının, kişinin görünümünü direk olarak etkilediğini söylemek de yerinde olacaktır.  

Son zamanlarda özellikle burun kaldırma ve burun küçültme işlemleri oldukça revaçta. Burun yapısının doğal otlar ve bir kısım ilaçlar yardımıyla küçültülebildiği yönünde bir inanış mevcut ise de bu pek mümkün gözükmemekle birlikte bu durumu kanıtlanmış bilimsel bir çalışma da bulunmamaktadır.

Burun yapısının değiştirilebilmesi için cerrahi operasyon veya operasyonlar gerekmektedir. Başka türlü burnun yapısının köklüce değiştirilmesi olanağı bulunmamaktadır. Ancak özellikle bayanların burunu küçültmekten ziyade onu daha küçük gösterecek şekilde makyaj yaptıkları bilinmekte. 

Cerrahi burun operasyonları, uzun ve zahmetli bir süreç olarak adlandırılabilir. Ancak bu süreç sonunda ortaya çıkan durum hoşunuza gittiğinde katlanılan zahmete değecektir.

Burun ameliyatları sonrasında pek çok ünlü ismin aynı burun yapısına sahip olması ise ayrı bir tartışma konusu. Burun ameliyatlarının yüz ve mimikleri etkilediği de bir gerçek. Burun, insanın kafa yapısına göre orantılı olmalıdır. Orantının bozulması durumunda, düşünülenin aksine burun küçültülse bile görüntü istenildiği gibi olmayabilir. Yazımız genel bilgilendirme amaçlıdır. Burun küçültme, burun yaptırma, burun kaldırma gibi adlandırılan cerrahi işlemler için, profesyonel, işinin ehli estetik cerrahlardan ayrıntılı bilgi almak sizi daha fazla aydınlatacak ve kararınızı etkileyecektir. Sağlıklı yaşamlar dileğiyle…

Bu yazı için Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir