Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Altın Temizliği Nasıl Yapılır Altınlar Eski Parlaklığına Nasıl Kavuşturulur

İnsanlığın ilk dönemlerinden itibaren takılara olan bağımlılık günümüze kadar gelmiştir. Özellikle kıymetli taşlardan, kıymetli madenlerden elde edilen nadide takılar insanlar tarafından rağbet görmekte, tutkuyla kullanılmaktadır.

Çoğu zaman alınan altın bir yüzük, altın bilezik veya benzer niteliklerdeki değerli takılar uzun süreli kullanımlar neticesinde ilk günkü temizlik, parlaklık ve göz alıcılığını yitirebilmektedir. Hatta bazen altın veya gümüş ürünlerin karardığı gözlemlenmektedir.

Altın veya gümüşün zaman içerisinde kararması durumu can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkabilir. Ancak yazımızı okuduktan sonra kullanıma dayalı olarak yaşanan kararmalarda anlatacağımız yöntemleri uygulayarak bu sıkıntınızdan bir çırpıda kurtulacaksınız. Şimdi gelelim altın eşyaların eski parlaklığına nasıl kavuşturulacağına.

altin-temizligi-nasil-yapilirAltın eşyalarınızı eski parlaklığına kavuşturmak için yapmanız gereken çok basit bir işlem. Öncelikle bir litre kadar suya 15 gr. kadar rendelenmiş sabun ve 100 gr. kadar amonyak ilave edin. Temizlemek istediğiniz altın eşyalarınızı bu karışımın içerisinde 1/2 saat kadar bırakın. Bekleme sonrasında eşyalarınızı soğuk suyla çalkalayarak temiz bir deri parçasıyla iyice temizleyin. Altınlarınızdaki parlamaya inanamayacak, elde ettiğiniz sonuca şaşıracaksınız.

Hey! Bu yazıyı okudun mu?  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 2019 Seçimleri Online Seçmen Sorgulama
Bu yazı için Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir