Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

3’te 3 Tarih İsimli Bilgi Yarışmasına Nasıl Başvurulur, Yarışma Konsepti Nasıl?

Son yıllarda televizyonlarda farklı içeriklere sahip birçok bilgi yarışması programı yayınlanmaktadır. Bu programlar insanların bilgilerini paraya çevirebilecekleri formatta yarışma programlarıdır.

Bunlardan bir tanesi de TRT ekranlarında 31 Ekim 2018 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan “3’te 3 Tarih” isimli yarışma programıdır. Sunuculuğunu Diriliş Ertuğrul dizisinden tanıdığımız Engin Altan Düzyatan’ın yaptığı yarışma programında danışman hoca olarak Prof.Dr. Tufan Gündüz görev yapmaktadır.

Peki bu programı diğer yarışmalardan ayıran özellikler nelerdir? Gelin şimdi bunları hep birlikte inceleyelim.

Bu programı diğer yarışmalardan ayıran en önemli özelliği sorulan soruların sadece tarihle ilgili sorular olmasıdır. Programda yarışmacılara toplamda 15 soru sorulmaktadır. Her bir soru için doğru cevabın içlerinde bulunduğu 4 seçenek sunulmaktadır. 15 soruyu doğru cevaplayan yarışmacılar 1 milyon lira ödül kazanacaklardır.

Yarışmacıya her seviye için üst üste üç soru sorulmaktadır. Yarışmacı üç soruyu da doğru cevapladığı takdirde son doğru cevap verdiği sorunun değeri kadar para ödülünü kazanmış olur. 

Bu programı diğer programlardan ayıran bir başka özellik de verilen jokerlerin nitelikleridir. Bunlardan ilki koruma hakkıdır. Yarışmacıya 3 adet koruma hakkı verilmektedir. Bu jokerini kullandığında soruyu yanlış cevaplamış olsa bile elenmemiş olur ve bir sonraki soru ile yarışmaya devam eder.

Dönem değiştir jokerinde yarışmacının cevaplamak istemediği herhangi bir soruda danışman hoca tarafından yarışmacıya yeni bir soru yönlendirilir. İpucu jokerinde ise danışman hoca yarışmacıya soruyla ilgili bir ipucu verir.Bir başka joker ise iki seçeneği ele jokeridir. Bu jokerin kullanılması durumunda ise danışman hoca 4 seçenekten yanlış olan 2 seçeneği eler. Yarışmacıya bu jokerlerden yalnızca birer tane verilmektedir.

Yarışmaya katılabilmek için www.3te3.tv isimli internet sitesindeki başvuru formunu doldurmamız gerekmektedir.

3’te 3 Tarih isimli yarışma programı hem eğlenmemize hem tarihimizi öğrenmemize yardımcı olacak nitelikte ve keyifle izleyebileceğimiz bir yarışma programı olmaya aday gibi görünüyor. Yarışma programı Perşembe günleri saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacaktır. Şimdiden iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir