Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

2018 ÖSYM KPSS DHBT Sınav Giriş Belgesi Alma ve Sınav Yeri Öğrenme

Din Hizmetleri Alan bilgisi sınavına girmek için gün sayanların her geçen gün heyecanları artıyor. 2018 yılı KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavına girecekler için bina ve salon belirleme işlemleri sonuçlandırıldı. 09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS DHBT sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerini almaya 30 Kasım 2018 tarihinden itibaren başladılar.

09 Aralık 2018 Pazar günü yapılacak olan DHBT sınavı giriş belgesi alma işlemleri için adayların TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanmaları yeterli olmakta.

Devlet kurum ve kuruluşlarına atamalarının yapılması için KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavına girecek adayların sınava girecekleri salon bilgisi, adayın kimlik bilgileri gibi bilgileri içeren DHBT sınav giriş belgesini adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden edinebilmekteler. 

KPSS DHBT Adaylarının sınav günü dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Adayların sınavın başlama süresine oldukça dikkat etmeleri gerekiyor. Son dönemde bu yönde uygulanan katı kurallar sebebiyle kısa süreli gecikme yaşayan adayların sınavlara alınmadıkları kamuoyunda biliniyor ve bu gibi üzücü durumlar sıklıkla haber konusu oluyor.

Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına 29 Aralık 2018 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavına girecek olan adayların sınavın başlayacağı saat olan 10:00’dan önce mutlaka sınava girecekleri binada hazır olmaları gerekmekte.  Adayların ayrıca fotoğraflı nüfus cüzdanlarının yanlarında bulunması bir zorunluluk. Sınav günü olumsuzluk yaşamamak adına bu hususlara adayların azami dikkat göstermesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir