Güncel, Faydalı ve Farklı Bilgiler Rehberi
Sponsorlu Bağlantılar

Monthly Archives: Eylül 2013

Ayna Temizliği En İyi Nasıl Yapılır

Aynalar gün boyunca karşısında oldukça fazla vakit geçirilen objelerdir. Ayna karşısında yapılan işler nedeniyle ise en çabuk kirlenen objeler de yine aynalar denebilir. Gerek su damlaları gerekse diğer iz bırakan kirlerin tamamen iz bırakmayacak şekilde temizlenmesi ise oldukça zahmetlidir.

Bu yazımızda ele aldığımız ayna nasıl temizlenir sorusunun cevabı ise işinizi bir hayli kolaylaştıracak. Şimdi gelelim ayna temizliğinin en kolay ve en etkili şekilde nasıl yapılacağına.

Aynaların temizliğinde iki basit farklı… Yazının tümünü oku

Ayakkabılardaki Lekeler Nasıl Giderilir Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılmalı

Ayaklarımız tüm vücudumuzun yükünü çekmesi sebebiyle vücudumuzun en çok yorulan organlarından biridir. Bu nedenle ayaklarımızın, dolayısıyla da vücudumuzun rahat etmesi için ayakkabı seçiminin dikkatli yapılması önemlidir. Ayakkabı seçiminden sonra ise ayakkabıların uzun ömürlü ve yapısının bozulmadan kullanılabilmesi için bakımlarının ve temizliğinin titizlikle yapılması şarttır.

Ayakkabılardaki su lekelerinin kaybolması için leke tutmaması için boyanmadan önce vazelin sürülmelidir. Vazelin ayakkabı üzerinde oluşturacağı katman sayesinde boyama işlemi sebebiyle ayakkabıya koruma sağlayacaktır.

Ayakkabılarınızda küf… Yazının tümünü oku

Binek Araçlar ve Otomobiller İçin Hurda Araç Yasası Ne Zaman Çıkacak

Sanayi Bakanı Nihat ERGÜN tarafından bir televizyon kanalında yapılan açıklamada hurda otomobiller için uygulanmak üzere teşvik çalışması yürütüldüğü ve bu çalışmanın Maliye,Ulaştırma,Sanayi ve İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütüldüğü belirtildi. Yapılan çalışmalara göre net bir bilgi olmasa da hurda yasasının 20 yaş ve 20 yaş üzeri binek araçları kapsayacak şekilde düzenleneceği tahmin ediliyor.

20 yaş sınırının daha aşağı yaşlara çekilebileceği de gelen haberler arasında. Yasanın ne zaman çıkacağı noktasında ise kesin… Yazının tümünü oku

Altın Temizliği Nasıl Yapılır Altınlar Eski Parlaklığına Nasıl Kavuşturulur

İnsanlığın ilk dönemlerinden itibaren takılara olan bağımlılık günümüze kadar gelmiştir. Özellikle kıymetli taşlardan, kıymetli madenlerden elde edilen nadide takılar insanlar tarafından rağbet görmekte, tutkuyla kullanılmaktadır.

Çoğu zaman alınan altın bir yüzük, altın bilezik veya benzer niteliklerdeki değerli takılar uzun süreli kullanımlar neticesinde ilk günkü temizlik, parlaklık ve göz alıcılığını yitirebilmektedir. Hatta bazen altın veya gümüş ürünlerin karardığı gözlemlenmektedir.

Altın veya gümüşün zaman içerisinde kararması durumu can sıkıcı bir durum olarak… Yazının tümünü oku

Android Tabletlere İnternet Bağlantısı Olmadan Uygulama ve Oyun Yükleme

Google tarafından geliştirilen android işletim sistemi çevremizdeki pek çok akıllı cihazı kontrolü altına almış durumda. Bunun en büyük sebebi de android markette istenilen uygulamaların pek çoğunun ücretsiz bir şekilde sunuluyor olması. Özellikle akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarda daha fazla kullanılan android işletim sistemini sevmeyen yok gibidir.

Tablet bilgisayarlarda en çok kullanılan uygulamaların oyun uygulamaları olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Ancak istediğiniz oyunları tabletiniz veya akıllı telefonunuz aracılığı ile google android… Yazının tümünü oku

Alçı Lekesi ve Alkol Lekesi Nasıl Çıkarılır

Hayatın hemen her alanında karşılaşılan bir madde olan alçı, kıyafetlerinize bulaşması halinde can sıkıcı olabilir. Alçı lekesine doğru bir müdahale yapmaz iseniz iz bırakacak şekilde leke yapar ve kıyafetinizi kullanılamaz hale getirir.

Alçı lekelerini temizlemenin en kolay yolu ılık sirkeye batırılacak bir bez yardımıyla alçı lekesinin silinmesi yöntemidir. Alçı bulaşan kıyafetteki lekenin tamamen kurumadan lekeye müdahale edilmesi lekenin çıkarılma oranını daha da yükseltecektir. Bu sebeple böyle bir olumsuz durumla karşılaşıldığında… Yazının tümünü oku

Yünlü, Pamuklu ve İpek Kumaşlardaki Lekeler Nasıl Çıkar

Yünlü, pamuklu ve ipek kumaşlara bulaşan lekeler çoğu zaman can sıkıcı olmakta. Dünya paralar verilerek satın alınan ve beğenilerek kullanılan bu tarz ürünlerde en korkulan şey lekelerdir. Bu lekeler yüzünden yemek yerken daha fazla özen gösterilmesine rağmen çoğu zaman kıyafetler lekelerle yüzleşmekten kendini alamaz.

Yeni aldığınız bu tarz kumaşlardan imal edilen elbiselerinizdeki lekeleri çıkarmanın pek çok yolu elbette mevcut. Ancak biz size daha ucuz, daha etkili ve daha doğal ayrıca… Yazının tümünü oku